کتاب نفر دیگری که در بهشت ملاقات می کنید

اثر میچ آلبوم از انتشارات قطره - مترجم: ماندانا قهرمانلو-ادبیات دهه 2010

آن زن می‌گفت كه هر پايانی يك آغاز نيز محسوب می‌شود و اين كه ما فقط اين موضوع را در لحظه‌ی اتفاق نمی‌دانيم. و دخترك در بقيه‌ی روزهای زندگی‌اش آسوده خاطر می‌شد، چرا كه می‌دانست ترس‌ها يا فقدان‌هايش هر چه باشند بهشت پاسخ به كل سوال‌های كره‌ی زمينی‌اش را دربردارد و كارش را پنج نفری شروع می‌كند كه منتظرش هستند، همان‌طور كه منتظر همه‌مان هستند، آن هم زير چشمان خدا و در معنی حقيقی آن ارزشمندترين كلمه. خانه. از آن لحظه، بهشت را به عنوان مكانی نظاره كردم كه در آن‌جا با كسانی روبه‌رو می‌شويم كه با آن‌ها روی كره‌ی زمين در ارتباط بوديم و در آن‌جا اين فرصت را به دست می‌آوريم تا دوباره آن‌ها را ببينيم. اما اذعان می‌كنم كه اين فقط ديدگاه من است. بی‌شمار ديدگاه ديگر در كنار كلی تعريف مذهبی وجود دارند كه بايد به همه‌شان احترام گذاشت. بنابراين، اين رمان و برداشتش از آن دنيا به منزله‌ی يك آرزو است، نه باوری متعصبانه؛ افراد محبوبی هم‌چون ادی آشتی و صلحی را پيدا می‌كنند كه روی كره‌ی زمين از آن اجتناب كردند و تشخيص می‌دهند كه چه‌قدر همه‌مان بر يكديگر تاثير می‌گذاريم، آن هم در هر روز از اين زندگی ارزشمند. «در حالی كه آنی درس‌هايی را در مورد معنی و ارزش مرگ و زندگی فرا می‌گيرد، ميچ البوم داستان صميمانه‌اش را با پيچشی كاملا غيرمنتظره به پايان می‌رساند. چندين و چند جلد سفارش بدهيد كه دستمال كاغذی‌هايشان را دم دست نگه دارند.»؛


خرید کتاب نفر دیگری که در بهشت ملاقات می کنید
جستجوی کتاب نفر دیگری که در بهشت ملاقات می کنید در گودریدز

معرفی کتاب نفر دیگری که در بهشت ملاقات می کنید از نگاه کاربران
توی یه روز بارونی، توی اخرین روز ترم ۷ شروع به خوندنش کردم و توی کمتر از دو ساعت تموم شد. میچ آلبوم رو خیلی خیلی دوست دارم چون به طرز شگفت آوری میتونه قلبم رو لمس کنه و همه ی احساسات انسانیم رو برانگیخته کنه و باعث بشه اشک بریزم حتی. اونم منی که اصلا ادم احساسی ای نیستم. این نویسنده توانایی عجیبی توی درگیر کردن احساسات ادم ها داره.
وقتی پنج نفری که در بهشت ملاقات میکنید رو‌ خوندم فکر نمیکردم هرگز مجددا بتونم کتابی با اون سبک بخونم ولی این کتاب ادامه ی اون کتاب و کتاب دیگه ای به همون سبکه. فردی که بعد از مرگش پنج نفر رو در بهشت ملاقات میکنه که اون چیزهایی رو که در زندگیش بر روی زمین نفهمیده رو واسش توضیح میدن و فلسفه ی حوادث زندگیش رو درک میکنه.. بهشت اگه اینطور باشه، جای جالبی میتونه باشه..

۱۳ دی ۹۷ (قبل از امتحان اندو)

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب نفر دیگری که در بهشت ملاقات می کنید


 کتاب مرد ماهی
 کتاب ناتوانی جنسی در خانم ها
 کتاب آخرین نامه معشوق
 کتاب سیلی واقعیت
 کتاب خوشا خوشبختان
 کتاب ماکاموشی، موش و گربه در خانه ی اشباح